Stone & Furniture

Яке підвіконня вибратиПодоконник пластикПідвіконня - один з важливих складової частини вікна, і кімнати в цілому. Красива і практична зона в інтер'єрі, на підвіконня можна ставити букети, він може бути столом або місцем для відпочинку, з м'якими подушками. Підвіконня може легко переходити в стільницю, дитячий куточок або в полку для книг. З його допомогою, можна кімнату зробити більш затишною і красивою. Підвіконня можна вилити будь-якою формою, надати різну фактуру і колір. Не варто забувати про технічні характеристики підвіконня, він не дає холоду проникнути в приміщення, захищає вашу кімнату і зберігає тепло.

Види підвіконь і характеристики

На сьогоднішній день, існує багато різноманітних вікон і підвіконь. Як з такої кількості матеріалів і фірм вибрати правильний підвіконня? Насамперед слід розуміти, що підвіконня - це важливий елемент системи вікна. Вибираючи правильно підвіконня, Ви підвищите енергоефективність свого будинку. А це економія на опалення в сімейному бюджеті. Великою популярністю користуються пластикові, дерев'яні, композитні, і підвіконня з штучного каменю. Подивимося на їх переваги окремо:

Підвіконня з ПВХ

Пластикове підвіконня за зовнішнім виглядом мало чим відрізняється від інших. Бюджетний варіант, простий монтаж, невибагливий в експлуатації, вологостійкий, стійкий до хімічних впливів. Підвіконня з пластику за своїми теплоізоляційними властивостями, краще дерев'яного. Його легко встановити без чиєї-небудь допомоги. Поверх пластика наносять (ламінують) декоративну плівку ПВХ, вона захищає від пошкоджень і перепадів температур, таке підвіконня легко вимивати від забруднень. На гладку поверхню можна нанести малюнок. Забарвлення може бути різним однотонним або кольоровим, під мармур або дерево (махаон, золотий дуб).

Пам'ятайте, що якщо вибрати неякісний ПВХ матеріал, підвіконня може з часом пожовтіти. Також не варто ставити на поверхню занадто гарячі предмети, так як відреставрувати підвіконня нереально, можна лише замінити новим.

подоконник пластиковый
Підвіконня з дерева

Дерево подоконник

Дерев'яне підвіконня - натуральний і естетичний матеріал. У нього відмінна міцність, перевагу віддають масиву дуба, бука або сосни. Ці породи особливо цінні своєю міцністю. Також таке підвіконня 100% екологічний, натуральний і не приносить шкоди, не викликає алергію. Дерев'яну поверхню обробляють спеціальними просоченнями, після яких підвіконня не боїться вологи, перепаду температури, ультрафіолетових променів. Такий захисний шар потрібно відновлювати кожні 3-5 років.

Мінуси у цього матеріалу є, хоч і невеликі: необхідно намагатися не ставити гарячі предмети, такі як сковорідки і каструлі. Чи не проливати воду, і будь-які інші рідини на поверхню. Палити чи ставить на таке підвіконня попільничку теж ризиковано. Через перепади температур і утворення великої вологи, на поверхні можуть з'явитися тріщини.

Композитні підвіконня

Це вироби які виготовляються з додаванням деревної стружки МДФ і ДСП, Лицьову поверхню такого підвіконня обробляють лаком, зовні він створює захисний шар який не боїться вологи. Але це не відноситься до серцевини вироби.

Підвіконня зі штучного каменю

Подоконник из искусственного камня

Дуже якісний і престижний матеріал. Його вибирають багато через його твердості і довговічності, також він гарний, і має безліч колірних рішень. З штучного каменю роблять не тільки підвіконня, а ще й різні складні конструкції - стільниці, барні стійки, мийки, сходи. У штучного каменю щільна структура, яка стійка до подряпин і пошкоджень. На відміну від пластику і дерева, камінь не боїться вологи і перепаду температури. На поверхні підвіконня не утворюються тріщини, бактерії і цвіль. Цей твердий матеріал витримує велику вагу, на нього можна ставити не тільки горщики з квітами, а й сидіти, милуватися видом з вікна.

Штучний камінь має велику колірну палітру. До складових каменю входить кам'яна крихта і полімерні барвники, тому він може імітувати будь-який природний камінь, а то і зовсім перевершує його за красою.

За штучним каменем просто доглядати, такий підвіконня не потребує ремонту, він ніколи не змінить колір через сонячних променів, не деформується і не втратить своєї міцності. Штучний камінь вважається екологічно чистим продуктом, він безпечний для дітей і дорослих, не виділяє хімічних речовин. Єдиним мінусом даного матеріалу можна вважати його високу вартість, і холодну на дотик поверхню.